Тиснення без фольги

47
6 Лютого 2023

Види тиснення:

1. Тиснення фольгою - тиснення, при якому між нагрітим кліше та матеріалом простягається фольга та проводиться пресування. Під дією нагрітого кліше металізоване або пігментне напилення відстає від плівки-носія і закріплюється клейовим шаром на поверхні тисненого матеріалу.

2. Сліпе тиснення – тиснення за допомогою кліше з метою отримати відбиток з гладкою поверхнею (наприклад, на текстурному папері). На відміну від тиснення фольгою, фольга не застосовується, але для отримання кращої гладкості або глянцю можуть застосовуватись спеціальні плівки. Робочі температури процесу, як правило, нижчі, ніж при тисненні фольгою, щоб уникнути перегріву та псування матеріалу.

3. Конгревне тиснення – надання рельєфу. Зображення робиться опуклим. Виготовляється або в холодний спосіб, або з підігрівом кліше до 60 градусів Цельсія.

Кліше для тиснення - штамп, який переносить ваш логотип на поверхню, що задруковується


Сьогодні більш детально розберемо два види тиснення.

1. Сліпе тиснення або блинтове тиснення

Назва походить від англійської blind – сліпий. Блинтове, або безбарвне, тиснення здійснюється шляхом притиску преса з кліше – рельєфом потрібного малюнка – до матеріалу. Відбиток виходить безбарвним, тобто сліпим.

Особливо ефектно блінтові відбитки виглядають на виробах зі шкіри та шкірозамінника, фактурний диз картон. Іноді відбитки використовують для подальшого нанесення фольги чи фарби. Така послідовність поліграфічних процесів дозволяє збільшити стійкість зображення до пошкодження та стирання.

Тиснення може здійснюватися гарячим та холодним методом. Гаряче тиснення має низку обмежень за застосовуваними матеріалами, тому що в його процесі пропалюється верхній шар.

слепое тиснение


2. Конгревне тиснення

На відміну від попереднього методу, у конгревному тисненні застосовуються штамп і контрштамп, що копіюють необхідну ілюстрацію та збігаються один з одним. Матеріал міститься між ними, і на виході виходить об'ємне зображення, опукле або увігнуте (зворотний конгрев).

Така технологія дозволяє отримати зображення різної висоти рельєфу із дрібною деталізацією елементів, які залежать від точності виготовленого кліше. Конгрев дозволяє створити справді унікальний продукт, який до того ж буде приємним та цікавим естетично. Тому він затребуваний у виробництві упаковки на замовлення.